ZAKUP BONU PODARUNKOWEGO

RÓWNIEŻ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ !

tel:+48-793-864-289

Trwałe Laserowe Usuwanie Owłosienia Laserem Diodowym LightSheer Desire

 

Desire_front_right2.png

Laser diodowy LIGHTSheer amerykańskiej firmy Lumenis (lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich w tym ISO 9001.        

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melanine, zamieniane jest na ciepło które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen) Pozostałe okresy wzrostowe włosów czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są obojętne na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach 7-9 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech kolejnych zabiegach ok. 80-92% (następna część włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). W momencie ”strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie porównywane do uderzenia naciągniętą gumką recepturką. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry i lokalizacji owłosienia.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Ciąża i karmienie piersią
 • włosy blond, rude, siwe (obszar depilacji)
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka
 • skłonność do przebarwień i bliznowaceń
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca

 

DEPILACJA LASEROWA - przygotowanie do zabiegu

     Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, niczym nie posmarowana, w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli skóra wymaga nawilżenia należy stosować emolienty (kremy nawilżająco natłuszczające) kilka dni wcześniej.

     Około siedmiu dni przed zabiegiem nie należy golić się w miejscu depilacji, umożliwi to kosmetyczce ocenę włosów, a także dokładnie uwidoczni miejsca przeznaczone do zabiegu.

     Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) Można je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć też ten sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.

     Stosowanie kremów lub maści z Vit A. retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit C. i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

     Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

     Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec! , nagietek , herbata Figura 1, 2 )wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

     Aktywna opalenizna jak i opalenizna uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi air-brusch) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

 

DEPILACJA LASEROWA-postępowanie po zabiegu

     Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalna jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania typu pęcherzyki, strupki, przebarwienia są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach. Maxymalnie do 2-3 dni.

W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:

 • myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą.
 • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczy pach).
 • Stosować maść alantan lub bephanten
 • Delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • Preparaty o działaniu złuszczającym stosować po dwóch tygodniach od zabiegu.

Opalanie naturalne lub w solarium jest bezwzględnie zabronione do 3 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczne są kremy z filtrem o wysokim SPF, najlepiej 50.